איך השפיע Airbnb על מלונות בתל אביב?

מהו AIRBNB?

אר בי אנ בי הוא אתר אינטרנטי שהוקם בשנת 2008 ומשמש ככלי תיווך וקישור בין אלו השוכרים ביחידות נופש, דירות ויחידות פרטיות וכל נכס אחר לטווח הקצר לבין בעליהם אשר ברובם הינם אנשים פרטיים.

כיום באתר רשומות קרוב 13,000 דירות והוא נחשב לאחד מפריצות הדרך המשמעותיות ביותר בעולם התיירות ובעל ההשפעה הרבה על רשתות המלונות ומלונות בוטיק בישראל. האתר הוקם על יד שני שותפים מסן פרנציסקו אשר לא יכלו לשאת עוד בנטל השכירות והחליטו להציע להשכרה חדר פנוי בדירתם לטובת דיירים נוספים. הענות לא איחרה לבוא ומכאן הכל כבר היסטוריה.

מהם היתרונות והחסרונות בהשכרת של דירות לטווח הקצר דרך אתר AIRBNB?

להשכרת דירות ב AIRBNB יתרון בולט והוא באפשרות שלנו להשכיר דירה לטווח קצר בין אם לנופש, לימודים, ובין אם לצרכי עסקים וכיוב' ללא כל הגבלה ומחויבות לזמן בטווח מחירים אטרקטיבי ונוח להבדיל מהמחירים אותם דורשים בעלי המלונות השונים. אתר ה AIRBNB מציע דירות להשכרה במספר רב של מדינות וערים בארץ ובעולם ואפילו סוויטה בתל אביב, כך שהדבר מתאפשר גם לאלו הבוחרים לצאת לחופשה בחו"ל ולהסתפק בדירה שכורה ומזמינה במחיר אידיאלי והוגן על פני לינה בבתי המלון השונים.

אלו הבוחרים להשכיר דירות דרך אייר בנב לטובת נופש וחופשה נאלצים לוותר על כל הפינוקים והאפשרויות אותן מציעים בתי המלון השונים, בניהם ארוחות מפנקות, שירותי חדרים, בריכות שחייה ושאר שירותים ואטרקציות נוספות המאפיינים את בתי המלון השונים. יתרה מכך, ישנם דירות להשכרה בהם תאלצו לחלוק את שהותכם עם דיירים נוספים ואחרים, אך גם פה ניתן למצוא את הטוב שבדבר, מה שמאפשר להימצא להכיר אנשים אחרים. 

איך ניכרת השפעת ה Airbnb על מלונות בתל אביב ? 

רבים מהתיירים בוחרים לשכור חדרים דרך ,AIRBNB אשר מהווה נתח מכובד מכלל אפשרויות הלינה של תיירים ומבקרים. תופעה שכזו הולכת ותופסת תאוצה בעולם כולו ואף בארצנו היא הולכת ופורחת. ענף המלונאות עבר כתגובה מספר שינויים וביניהם התפתחות הבוטיק – חוויה ייחודית ובלעדית שלא ניתן למצוא במלונות הרשת המסורתיים. בתל אביב ניתן למצוא מספר רב של מלון סוויטות בתל אביב מהסוג הזה. רשתות המלונות הגדולות הולכות צעד קדימה אף הן ולוקחות חלק פעיל במשחק, על ידי כך שהן רוכשות לעצמן חברות הפועלות בתחום של השכרת יחידות ודירות לטווח הקצר.

 

טרנד נוסף, אשר גם הוא החל לשגשג ולהיות פופולארי ומתבקש בקרב תיירים רבים, אשר גם לו השפעה רבה על המלונות בארץ ובתל אביב בכלל, הינו השכרת דירות סאבלט, אשר הם למעשה דירות נופש המושכרים מידי הישראלים לטווח קצר לאותם תיירים המבקשים לנפוש בארץ ללא כל ההוצאות הכרוכות בגין הלינה והשהייה בבתי המלון. על מנת להניב תשואות ורווחים בגין השכרת דירות סאבלט (דירות להשכרה לתיירים) על הדירות לעמוד במספר קריטריונים בניהם:

  • מיקום הדירה - חשוב שדירת סאבלט תהייה ממוקמת במיקום אידיאלי ובערים מרכזיות בהם הביקוש הוא רב כגון תל אביב, ירושלים, חיפה ועוד.
  • ריהוט ועיצוב הדירה – יש לדאוג לרהט ולעצב את הדירה כך שתאפשר חוויה מהנה ומזמינה.
  • שיווק ופרסום – חשוב לשווק ולהציג את הדירה באופן כזה שיאפשר לגולשים פוטנציאליים לצפות בדירה ולעשות לעצמם את השיקולים אם לבחור בה ואם לאו.

לסיכום

לתיירים היום יש יותר חלופות לינה מאשר בעבר הלא רחוק. הם יכולים לבחור בין דירת סאבלט במסגרת אייר בי אנד בי או עצמאית, במלונות רשת או מלונות בוטיק. כל אחת מהבחירות תתאים לסוג אחר של נופש וסגנון החופשה – למחפשים את הנוחות מלונות רשת יספקו את צרכיהם; למי שמחיר הלינה הוא המשתנה החשוב ביותר – השכרת דירה תהיה הבחירה הנוחה ביותר; לנופשים שמחפשים לשלב בין חוויה ייחודית, נוחות, עיצוב חדשני ושרות אישי מלונות בוטיק יתנו את המענה הטוב ביותר. 

 


איך השפיע Airbnb על מלונות בתל אביב?
דורג על ידי טל ברודה
5

פרטי יצירת קשר

info@hotelbtlv.com
רחוב ברדיצ'בסקי 14, 64258, תל-אביב, ישראל

טלפון:  

פקס: +972-3-728-9200